Sport kui teine töökoht

Treenimise päästevahendid

Treenid, mis treenid, aga alati jääb miskit nagu puudu. Samuti see treenimine on kole pikk protsess ja vahel ka tüütu. Inimene oma loomuses on laisk ja ikka üritab leida otsemat teed. Õnneks tänapäeval on päris palju jubinaid, mis elu teevad lihtsaks ja imekombel teevad sinust olümpia kandidaadi. Kui just mitte kohe ja praegu siis vähemalt 99% tõenäosusega reklaamlehel.

Ma ei hakka peatuma pikalt ega üritamagi selgitada, et tegelikult kui sa tahad olla hea sportlane, sa pead:

  • jälgima oma toitumist, vaatama, mida sa sealt saad ja kas üldse midagi kasulikku saad.
  • magama, magama korralikult ja piisavalt kaua, kuna see on ainus periood, millal keha taastub.
  • treenima süstemaatiliselt, mitte tujude ja ilma järgi.
  • analüüsima, mida sa tegid enne kui jõudsid siia punkti.
  • tegelema lihashooldusega.
  • soetama endale mingi vidina.

Kuna see kõik vajab süvenemist ja pingutust aga meie vajame kiiret tulemust ja kohe, siis lahkan ka kõige huvitavamat asja. Kui pakkuda inimesele mingi maagilise toimega tabletti, mis teeb sind tugevaks ja kiireks või võimalust magada kaheksa tundi päevas, siis ma arvan, et enamus valib maagilise tableti. Esiteks maagiline tablett midagi lubab, selle eest saab maksta ja hiljem on lihtsam tootjat süüdistada, et maagilisuse protsent ei olnud piisavalt suur selles partiis. Uni on meil ülehinnatud, tervislik toit on kallis ja üleüldse kõik superrikkad ärkavad kell 5 hommikul ja ütlevad, et umbes neljast tunnist piisab, et multimiljardäriks saada. Millest me siis üldse räägime ja see sõltub ainult minust ju… kellele ma maksan selle eest, kes mulle midagi lubaks?! Ma ei viitsi nii, andke palun maagiline tablett…

Kui nüüd irooniat kõrvale jätta, siis ma ikkagi jagaks oma muljet kahest aparaadist mida kasutan. Need kukuvad sinna lihashoolduse ja vidinate kategooria vahele. Ehk suhteliselt kerge on leida enda rahakotile vabandus, miks on vaja just seda.

Kompressioonsaapad Air Relax

Lihtne ja nüüd juba palju levinud aparaat, erinevatelt tootjatelt. Kellel on neli kambrit, mis õhku täis lähevad, kelle kuus, kellel enam. Põhimõtte on ikka sama. Istud maha venitad jalad välja tõmbad saapad jalga ja hakkad ohkima. Saapakambrid lähevad õhku täis ja hakkavad suruma erinevaid lihasgruppe. See aitab lihastest jääkained ja venoosse vere välja “pigistada”. Kambrid lähevad tühjaks ja kogu tsükkel algab uuesti. Programme on erinevaid ehk erinevatest kohtadest hakatakse “pigistama”. Selline protsess kiirendab jalgade taastumise kiirust, ehk ma nimetaks seda selliseks “odavaks ja lihtsaks” massaažiks. Esimene kogemus kompressioonpükstega oli, kui tegime Priiduga Everestingu ja siis peale seda Hawaii KOM-i. Ütleme nii, et ikka ootasid selle hetke kui said pikali visata ja nendesse pükstesse ronida. Ma arvan, et kes on sõitnud mitu päeva järjest rattaga või teinud mingit seisvat tööd, teab seda rasket, kanget tunnet jalgades.

Peale sellist seanssi on palju kergem olla ja jalad ei ole nii valusad ja kanged. Mina kasutan neid just selliste suuremate pingutuste järel või kui näiteks oli korralik mahunädal ja puupaku tunne on juba jalgades. Miks mitte iga päev, eks võib-olla veidi psühholoogiline ka, ei tohi ennast ära hellitada.

Hyperice Hypervolt löökmassaaži püstol

See on nüüd viimane avastus, toode on turul ka omajagu aega ja tänu Hiina masstootmisele neid koopiaid on omajagu. Põhimõte on lihtne, vibratsioonmassaaži aparaat kui väga utreerida, siis selline ilus, käepärane ja hästi, rõhutan hästi vaikne tikksaag palli otsaga. Eks esimesed taolised aparaadid olidki adapteeritud tikksaed. Hypervolt tegi siis premium massaažiseadet. Kasutamine on lihtne ka – istud või seisad sõltuvalt, mida tahad masseerida ja lased selle püstoliga mööda lihast ringi. Minu soovitus on natuke rohkem süveneda asjasse ja kuidas kõige paremini, mis lihast masseerida sellega. Päris lampi ma ei põristaks sellega kuna võib endale liiga teha. Arvestame ikkagi sellega, et kuni 3200 lööki minutis masin annab välja. Mis ma ise märkasin, et peale sellist “seanssi” on tunne, et käisid nagu massaažilaual. Mitmed füsiod ja massöörid on ka hakanud seda kasutama, et sinu kivikõva lihast n-ö “pehmeks taguda”, enne kui panevad sõrmed külge. Kui massööri juurde tihti ei satu, siis see oleks nagu variant. Istud rahulikult teleka eest ja põristad oma kehaosad läbi. Hea omadus on see, et see on vaikne ja kerge ja pole ohtu, et naabrid tulevad ja küsivad, mis ajast sa hakkasid vineeri lõikamise hobiga tegelema. Aku peab hästi vastu ja saab igale poole võtta, ei pea pistikut taga otsima.

Kui teha iga päev paarkümmend minutit, nagunii enamus ei viitsi venitusega tegeleda, siis kasu on juba sees. Pluss ka see, et kui elukaaslane on nõus, siis ta saab terve keha “läbi töödelda”.

Minu jaoks kahe erineva mõjuga abivahendid, ideaalis muidugi võiksid olla mõlemad. Kuid siin on natuke harjumuste ja eelistuse asi.